powiększ tekst A A A

sobota 04.06.2011

Kategoria
Pozostałe informacje

XII Festiwal "Ja po prostu mam talent"

Ma swój festiwal San Remo, mają Sopot i Opole. Ma także Łąkta Dolna, w której corocznie odbywa się Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Ja po prostu mam talent", wymyślony przez nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Łąkcie Dolnej i organizowany już przez 12 lat przy współpracy z radą rodziców z radą sołecką. Niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko samych uczniów, ale także mieszkańców Łąkty Dolnej i okolicznych wiosek. Dzięki hojnemu wsparciu sponsorów laureaci konkursu otrzymują zawsze bardzo atrakcyjne nagrody.
Tak też było w tym roku. Spośród 18 uczestników festiwalu, jury, pracujące w składzie: Bożena Mickoś, Maria Tabor, Stanisław Grabowski, wyłoniło 5 laureatów w trzech grupach wiekowych. W dwóch, tj. uczniów klas IV - VI oraz gimnazjum przyznano po dwa równorzędne pierwsze miejsca. Laureatami XII Festiwalu zostali: Rafał Stawarz (kl I - III), Karol Kuśnierz i Emilia Błasińska (kl. IV - VI) oraz Joanna Kubacka i Katarzyna Bębenek (gimnazjum). Ze względu na wyrównany poziom jury nie wskazało laureata w najmłodszej grupie wiekowej - uczniów klas zerowych.
Zanim jednak uczestnicy konkursu wystąpili przed publicznością na estradzie wszystkich przybyłych na przyszkolny plac powitała Dyrektor PSP w Łąkcie Dolnej - Pani Jolanta Młyńska. W krótkim wystąpieniu podziękowała także wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu imprezy. Potem oddała głos Pani Ewelinie Banat - Kruk, nauczycielce miejscowej szkoły, która wcieliła się w rolę prezenterki zapowiadającej poszczególnych, młodych wykonawców.
Tradycyjnie już konkursowi wokalnemu towarzyszą liczne atrakcje. Jedną z nich jest loteria fantowa, w której oprócz nagród wydawanych natychmiastowo każdy, kto wykupił losa ma szansę na wylosowanie jednej z trzech nagród głównych, ufundowanych przez sponsorów. W tym roku były to: rower, obrotowy fotel oraz waliza podróżna.
Specjalnie z myślą o dzieciach organizatorzy sprowadzili dmuchany pałac, w którym można było wyszaleć się do woli. Na wszystkich: dzieci i dorosłych czekały stoiska z napojami, lodami, słodyczami, przez cały czas imprezy czynne było rożno z kiełbaskami. Po zakończeniu przeglądu, ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród można było potańczyć.