powiększ tekst A A A
Łąkta Dance

We wrześniu 2006 roku przy Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie Dolnej został założony przez panią Elżbietę Dudziak zespół tańca nowoczesnego "Łąkta Dance". Jego instruktorką została pani Agata Nizioł z Bochni - instruktorka aerobiku, która przez kilka lat tańczyła również w zespole tańca towarzyskiego w Krakowie.
Członkami zespołu zostało 12 dziewczyn z najstarszych klas szkoły podstawowej i początkowych klas gimnazjum. Dziewczęta spotykają się ze swoją instruktorka na próbach, które odbywają się dwa razy w tygodniu. Grupa zadebiutowała w PSP w Łąkcie Dolnej na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Potem jeszcze kilkakrotnie tańczyła na różnych uroczystościach szkolnych.
Natomiast debiut sceniczny poza rodzinną miejscowością nastąpił 26 kwietnia 2007 roku. "Łąkta Dance" wystąpiła jako gość specjalny I. Gminnego Przeglądu Tańca "Roztańczone Przedszkolaki", który odbył się w centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie.
Najbliższe plany zespołu to występy podczas Dnia Matki oraz VIII. Przeglądu Piosenki Dziecięcej "Ja po prostu mam talent", który odbędzie się w Łąkcie Dolnej, w czerwcu br. Grupę będzie można zobaczyć także podczas tegorocznego "Święta Gminy Trzciana".

      

 Skład zespołu (kwiecień 2007 r.): Karolina Mysyk, Kinga Błoniarz, Aneta Pach, Joanna Piszczek, Małgorzata Stawarz, Monika Pach, Adrianna Dumieńska, Angelika Kukla, Joanna Gacek, Justyna Kukla, Gabriela Kukla, Magda Kukla.

tl_files/content/galerie/Zespoly_artystyczne/lakta_dance/dance0.jpg