powiększ tekst A A A
Grupa kabaretowa "ZGRED"

Grupa kabretowa "Zgred" działa przy Gminnej Świetlicy w Trzcianie od marca 2007 roku, a jej debiut miał miejsce w Gminnej Świetlicy w Trzcianie w dniu 22 kwietnia 2007 roku. W minionym okresie w kabarecie uczestniczyło kilkanaście młodych osób, a obecnie jego skład wygląda następująco: Angelika Zapotoczna, Mirosław Statek, Karol Śliwa, Jakub Korta i Krzysztof Grabias. Kabaret w swoim dorobku ma 7 godzinnych programów, z którymi kabaret występował również poza terenem gminy Trzciana.
"Zgred" korzysta głównie z twórczości innych kabaretów, ale próbuje też sam tworzyć własne skecze. W roku 2008 kabaret "Zgred" przedstawił w sumie 3 nowe, godzinne programy kabaretowe. Premiera wszystkich programów odbyła się w Gminnej Świetlicy w Trzcianie. Na scenie kabaretowej młodzi artyści pokazywali się aż ośmiokrotnie, na imprezach kameralnych i plenerowych a były to: 4 programy przedstawione dla publiczności w Gminnej Świetlicy, występ na przeglądzie piosenki "Z Mikrofonem do Gwiazd, "Kabareton" w Domu Kultury w Łapanowie, VII Gwiaździsty Zlot Rowerowy w Łapanowie, Święto Powiatu Bocheńskiego (Reprezentanci Gminy Trzciana), Święto Gminy Trzciana, Zakład Karny Tarnów (występ wspólny z kabaretem "Zez" i zespołem "Astravox").
Kabaret "Zgred" jest najbardziej dojrzałym i reprezentatywnym zespołem, dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodych trzciańskich talentów aktorskich.

    

    

 

W dniu 11 grudnia 2009 r. młodzież działająca w kabaretach "ZGRED" i "ZIOMKI" otrzymała prezent mikołajkowy, od opiekuna grup, w postaci wyjazdu na seans kinowy. Młodzi adepci sztuki aktorskiej obejrzeli dwa filmy: "Opowieść Wigilijna" 3D oraz "Zmierzch - Księżyc w nowiu" doskonale się przy tym bawiąc. To nie pierwszy i na pewno nie ostatni wyjazd tego typu. Po premierach nowych programów, które szykowane są na początek 2010 roku, planowane są kolejne wyjazdy tego typu i jesteśmy pewni, ze na nich również rozrywka będzie grała pierwsze skrzypce.

W dniu 27.02.2010 r. młodzież działająca w zespołach artystycznych Gminnej Świetlicy w Trzcianie i Centrum Kultury Gminy Łapanów, miała możliwość zobaczyć wielki przebój kinowy Jamesa Camerona pt "AVATAR", na jednym z największych w Europie ekranie kinowym 3D znajdującym się w krakowskim kinie Cinema City Plaza (Orange Imax). Organizatorem wyjazdu był Wójt Gminy Trzciana - Pan Józef Nowak oraz Dyrektor CKGŁ - Pan Piotr Musiał.